Site Loader

Jeśli posiadamy restaurację, w której mamy możliwość stworzenia ogródka, warto zastanowić się nad częścią wydzieloną na poranną lub popołudniową kawę. Oczywiście jest to domena kawiarni, ale jeśli w restauracji powstanie miejsce, gdzie stoły kawowe będą wiodły prym, to zapewne znajdą się chętni na spędzanie przy nich czasu.

Jakie stoliki kawowe są dostępne na rynku?

W dzisiejszych czasach śmiało można powiedzieć, że na rynku dostępne jest wszystko. Tak więc zakup idealnych stolików kawowych do restauracji, czy też kawiarni jest kwestią możliwości finansowych i tego, co tak naprawdę nam odpowiada. Tego rodzaju stoły kawowe można dopasować zarówno pod względem kolorystki, jak i pod względem stylu. Jeśli nasza restauracja jest urządzona w klimatach nowoczesnych, to dobrym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na stoły kawowe w stylu skandynawskim, które charakteryzują się lekkością formy, uniwersalnością i przyjemnym minimalizmem. Stoły w takim stylu to zwykle połączenie metalu, drewna i tworzyw sztucznych.

Metal użyty w stolikach kawowych w stylu skandynawskim jest zwykle koloru czarnego i równie często stylizowany jest na kanciaste, kwadratowe lub prostokątne kształty. Oczywiście można w tym stylu odnaleźć stoliki w okrągłym blatem, ale są to modele znajdujące się w zdecydowanej mniejszości.

Jaki jest koszt stołu kawowego?

Dobre stoły kawowe mogą kosztować od kilkuset do kilku tysięcy złotych za sztukę, co przy większej ich ilości oznacza dosyć dużą inwestycję. Nie zmienia to jednak faktu, że stawianie na jakość zawsze się opłaca. Warto zastanowić się nad stylem i dobrać takie stoły, aby ich zakup był przyszłościowy i pozwolił na różną aranżację wnętrz. Uniwersalne, nowoczesne stoliki łatwo jest zmienić za pomocą dodatków, jeśli więc takie zakupimy, nie będzie z aranżacją wnętrz żadnych problemów ani w dniu zakupu, ani później, jeśli zdecydujemy się na zmianę stylu wnętrza bez jednoczesnej wymiany mebli. Inwestycja w tego rodzaju meble zawsze będzie opłacalna.